یکشنبه 16 اسفند 1394  ساعت 10 و 10 دقیقه و 51 ثانیه    ویرایش: یکشنبه 16 اسفند 1394 ساعت 15 و 38 دقیقه و 33 ثانیه
نوع مطلب: کتاب نگاری ،

« ابراهیم» فرزند یوسف در یکی از محله های قدیمی شهر مشهد به دنیا آمد.اردیبهشت هزار وسیصد وسی پنج،محله سعدآباد.کودکی و نوجوانی اش را به نحوی گذراند که مدافع مظلوم بود.همین روحیه بود که وقتی استاد آمریکایی به یکی از دانشجویان ایرانی توهین می کند ، با مشت به صورت آمریکایی می زند.آن هم زمانی که اوج آقایی آمریکایی ها در مراکز نظامی نظام شاهنشاهی است.بعدها و همزمان با ایام مبارزه علیه رژیم سفام شاهنشاهی شعار « الله اکبر» را بین نظامیان طنین انداز می کند.بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با شهیدان شیرودی ، کشوری ، شمشادی و سهیلیان در کردستان حضور فعال دارد. وصف نبردهای ابراهیم را شهید بابانظر در خاطراتش نوشته است و روایت فتح شهید آوینی در مستند تیم آتش با او مصاحبه کرده است. ابراهیم ، در ایام دفاع مقدس 1300 ساعت پرواز عملیاتی داشته است و بنابر اظهار همرزمان او 1300 ساعت عملیات یعنی او 4200 بار شهید شده است.
ابراهیم دعوت شرکت آمریکایی بل برای همکاری را در دوران دفاع مقدس نپذیرفت.ایشان 15 اسفندماه 65 علی رغم این که می توانست به مرخصی برود ، راه شهادت را انتخاب کرد و درعملیات کربلای 5 در معرکه نبرد مثل ققنوس ، دور از چشم همه آتش گرفت و سوخت.
همزمان با سالگرد شهادتش ، انتشارات بوی شهر بهشت ، کتاب شرح آسمان را در قطع وزیری به قلم محمدخسروی روانه بازار نشر کرده است.
«شرح آسمان» به زندگی نامه و خاطرات شهید از زبان همرزمانش در حدود 400 صفحه و 5 فصل پرداخته است.

پانوشت:
این اولین کتاب انتشارات بوی شهر بهشت در زمان مسوولیت ماست.

   


نظرات()  
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مهدی ابراهیمی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic